Çelik: Başbakan’a kimse itiraz edemez

“Biz Antalya’yı Mehmet Ali Şahin’in adalet politikası, Van’ı da milli eğitim politikası yüzünden kaybetmedik” diyen Çelik, kabine revizyonunda kimsenin Başbakan’a itiraz hakkı olmadığını söyledi.


Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, katıldığı bir televizyon programında Ergenekon ve kabine revizyonuna ilişkin açıklamalar yaptı. Kabine revizyonu tartışmalarına ilişkin, “Başbakan ihtiyaç duyduğu zaman kabineyi değiştirir. Kimsenin buna itiraz etmeye hakkı yok” diyen Çelik, Süleyman Demirel’in de Ergenekon’un arkasında durduğunu söyledi.
İsmi, kabinede değişecek kişiler arasında geçen Çelik, kimlerin değişeceğini Başbakan dışında kimsenin bilmediğini söyledi. Başbakan Erdoğan’ın revizyonu yerel seçim sonuçlarına göre yapmayacağını öne süren Hüseyin Çelik, “Sonuçta her kabine revizyonunda dalgalanmalar olur. Bir Başbakan sizi 340 kişi içinden seçip bakan yapıyor. Tencere doğunca iyi de öldüğü zaman niye kötü oluyor” dedi. “Benim tanıdığım Başbakan seçim sonuçlarına endeksli kabine revizyonu yapmaz” diyen Çelik, “Biz Antalya’yı Mehmet Ali Şahin’in adalet politikası, Eskişehir’i Maliye Bakanı’nın maliye politikası Van’ı da milli eğitim politikası yüzünden kaybetmedik. Başbakan ihtiyaç duyduğu zaman kabineyi değiştirir. Kimsenin buna itiraz etmeye hakkı yok. Sayın başbakan kabine değişikliği yapacaksa bunu performansa, gerekliliğe göre yapar” şeklinde konuştu.
DEMİREL’İ ELEŞTİRDİ
Ergenekon soruşturmasına ilişkin değerlendirmeler de yapan Çelik, Süleyman Demirel’in gözaltına alınan Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı uğurlamak için havalimanına gitmesini eleşeleştirerek, Demirel’in ‘Ergenekon’un arkasında durduğunu’ söyledi. Demirel’i eleştiren Çelik, “Bunu siyasi hayatında kara bir leke olarak görüyorum” dedi. AKP’ye geçmeden önce DYP milletvekilliği yapan Hüseyin Çelik, Demirel’in yanı sıra Hüsamettin Cindoruk’a da eleştirilerde bulundu. Cindoruk’un yıllarca insanları kandırdığını ima eden Çelik, “Sayın Cindoruk’u dinlediğim zaman “Aman Allah’ım” diyorum. Bu bizim tanıdığımız Cindoruk’mu, yoksa zaten bu muydu diyorum. Demek ki insanların gözlerini iyi boyadılar” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net