Müziğin ‘en’leri seçiliyor

Kral TV’nin 1995 yılından itibaren düzenlediği ve Türkçe müzikte en iyilerin belirlendiği “Kral TV Müzik Ödülleri”nin 15’incisi...


Kral TV’nin 1995 yılından itibaren düzenlediği ve Türkçe müzikte en iyilerin belirlendiği “Kral TV Müzik Ödülleri”nin 15’incisi, 5 Mayıs Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek ve ödüller sahipleriyle buluşacak. 15. Kral TV Video Müzik Ödülleri bu sene bir ilki gerçekleştiriyor ve MÜ-YAP tarafından 2003’ten bu yana düzenlenen “Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri”yle birleşerek gücünü daha da artırıyor. Türk müzik, eğlence ve medya endüstrisinden seçkin isimlerin oluşturduğu jüri, 9 farklı kategorinin adaylarını belirledi.
Kral Müzik Ödülleri ve MÜ-YAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri bu yıl ortak törenle sahiplerini buluyor. Behzat Uygur ve Asuman Krause’nin sunacağı, megastar Tarkan’ın şarkılarıyla renk katacağı ödül gecesi, 5 Mayıs Salı akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.
1994 yılında yayına başlayan müzik kanalı Kral TV, Ekim 2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine katıldı. Kral TV tarafından 1994 yılından itibaren her yıl düzenlenen Kral Müzik Ödülleri, MÜ-YAP tarafından 2003’ten bu yana düzenlenen Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri’yle birleşerek bu sene gücünü daha da artırıyor.
15. Kral Müzik Ödülleri’nin sahipleri; gazetecilerden köşe yazarlarına, söz yazarlarından yönetmenlere, meslek birliği temsilcilerinden DJ’lere, kulüp işletmecilerinden magazin gazetecilerine alanlarında seçkin 50 ismin oyları ve müzikseverlerin SMS’leri ile belirlenecek. Ödül gecesi jüri üyeleri elektronik oylama yöntemini kullanacak. Jüri ve halk oyları birleşerek 5 sanatçının içinden ödül alacak isim, canlı yayında açıklanacak.
(MEDYA SERVİSİ)
www.evrensel.net