ŞİİR UNUTULDU, BİZ DE DUVARA ASTIK!

ŞİİR İstanbul, 4. Uluslararası Şiir Festivali başladı. Festival kapsamında gerçekleştirilen “Alır Götürür İstanbul” fotoğraf ve şiir sergisi önceki gün ISO Odakule Sanat Galerisi’nde açıldı.


ŞİİR İstanbul, 4. Uluslararası Şiir Festivali başladı. Festival kapsamında gerçekleştirilen “Alır Götürür İstanbul” fotoğraf ve şiir sergisi önceki gün ISO Odakule Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergide, fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen, şair Cüneyt Ayral’ın İstanbul Şarkıları Kitabı’ndaki şiirlerini fotoğrafları ile yorumladı.
Açılışta ayrıca, Cüneyt Ayral’ın toplu şiirlerinden oluşan Mürekkep Kâat ve Sen, Şimdi Yazmak Zamanı adlı yeni şiir kitabı da okuyucu ile buluştu. 25 Nisan’a kadar sanatseverlere sunulacak sergide görüşlerini aldığımız Cüneyt Ayral, “Şiir artık unutuldu. Şiiri bu hale getirdiler. Biz de şiirleri duvarlara astık” dedi. Gültekin Çizgen ise “böyle bir sergide yer almaktan dolayı mutluyum. Gelen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Şiir festivali etkinliği çerçevesinde yarın Beyoğlu Belediyesi Muammer Karaca Tiyatrosu’nda saat 12.00’de ‘Günümüz Arap Şiiri’ başlıklı bir etkinlik gerçekleştirilecek. Sadi Yousuf (Irak), Haled Derviş (Filistin), Sait Alrahbi (Umman) gibi isimlerin katılacağı etkinliğin ardından saat 14.30’da Kumbara Sanat Merkezi, ‘Fazıl Hüsnü Dağlarca’ya Saygı’ başlıklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlikte Konur Ertop, Cengiz Bektaş ve Ahmet Soysal birer konuşma gerçekleştirecek. (İSTANBUL)
Refik Sıla Güvenç
www.evrensel.net