İnşaattan kemik çıktı

İnşaattan kemik çıktı

VAN’ın Gevaş ilçesi Aydınocak köyünde bulunan ve Ermeni Mezarlığı olarak bilinen bölgeye 5 derslikli ilköğretim okulu ve lojman yapılması için çalışma başlatıldı.


VAN’ın Gevaş ilçesi Aydınocak köyünde bulunan ve Ermeni Mezarlığı olarak bilinen bölgeye 5 derslikli ilköğretim okulu ve lojman yapılması için çalışma başlatıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan okul inşaatının 3 gün önce başlayan temel kazı çalışmaları sırasında, çok sayıda insan kafatası ve kemiği ortaya çıktı. Kafatası ve kemiklerin bir bölümü, köylüler ve kazı işinde çalışanlar tarafından toplanırken, çoğu da hafriyatla birlikte yakındaki bir çukura döküldü. Bölgenin Ermeni Mezarlığı olduğunun bilindiğini belirten köylüler, buraya okul yapılmasını doğru bulmadıklarını belirtirken, Gevaş Kaymakamı Tahsin Aksu, bölgenin mezarlık olduğu yönünde herhangi bir kayıt bulunmadığını, savcılık ve jandarmaya inceleme yaptıracağını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (VAN)
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.