Anayasa Mahkemesi’nden de akreditasyon ambargosu

Genelkurmay ve Başbakanlığın ardından Anayasa Mahkemesi de bazı gazete ve televizyonlara ambargo uyguladı. 47. kuruluş yıldönümünü kutlayan Anayasa Mahkemesi, yarın düzenleyeceği törene ve “Bireysel Başvuru ve Dünyadaki Uygulamalar” başlıklı bilimsel toplantıya gazetemizle birlikte, Sözcü ve Birgün gazeteleri ile ART ve Başkent televizyonlarını çağırmadı.


Genelkurmay ve Başbakanlığın ardından Anayasa Mahkemesi de bazı gazete ve televizyonlara ambargo uyguladı. 47. kuruluş yıldönümünü kutlayan Anayasa Mahkemesi, yarın düzenleyeceği törene ve “Bireysel Başvuru ve Dünyadaki Uygulamalar” başlıklı bilimsel toplantıya gazetemizle birlikte, Sözcü ve Birgün gazeteleri ile ART ve Başkent televizyonlarını çağırmadı. Böylece Genelkurmay ve Başbakanlık’ın ardından Anayasa Mahkemesi de yasakçılar kervanına katıldı.
Başbakanlık da geçtiğimiz yaz aylarında muhabirimiz Sultan Özer ile birlikte bazı gazetecilerin akreditasyonunu yenilemeyerek, Başbakan’ı izlemelerini engellemişti. Gazeteciler konuyu yargıya taşımışlardı.
Konuyla ilgili bilgi almak istediğimiz Anayasa Mahkemesi’nde ise sorularımıza “Kuruluş yıldönümü etkinlikleri nedeniyle mahkemede konuyla ilgili kimsenin bulunmadığı” belirtilerek yanıt verilmedi. Bazı gazetecilere konuyla ilgili “Teknik aksaklıklar nedeniyle davetiye ulaştırılmadığı” yanıtı verilirken, eline davetiye ulaşmayan bazı kuruluşlara da etkinliğin yapılacağı salonun 30 kişilik olduğu ve bu nedenle tüm basın organlarına haber verilmediği söylendi. ANKARA
www.evrensel.net