Döner sermayesi düşüklere iyileştirme

Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın döner sermaye geliri düşük olan Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarındaki personelin ...


Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı’nın döner sermaye geliri düşük olan Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarındaki personelin döner sermaye gelirlerinde iyileştirme amaçlı yönetmelik değişikliğinin yarın yürürlüğe gireceğini açıkladı.
Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın döner sermaye geliri düşük olan Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarındaki personelin döner sermaye gelirlerinde iyileştirme amaçlı yönetmelik değişikliğinin Başbakanlığın onayının ardından yarınki Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe gireceği belirtildi. Sağlık-Sen’in açıklamasında, Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarında çalışan personelin yaşadığı döner sermaye mağduriyetinin çözümüne yönelik Sağlık Bakanlığı’na sundukları öneri çerçevesinde düzenlemeye gidildiği hatırlatılarak, “Başbakanlığa gönderilen ve onaylanan söz konusu düzenleme, Resmi Gazete’nin 24 Nisan 2009 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girecek” denildi.
Sağlık-Sen Başkanı Mahmut Kaçar ise düzenleme ile Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarında çalışan personelin yaşadığı döner sermaye mağduriyetini belli ölçüde giderdiklerini söyleyerek, “Başta sağlık çalışanlarının izin ve rapor dönemlerinde de döner sermaye alabilmeleri olmak üzere, Döner Sermaye adaletsizliğinin giderilmesi noktasında mücadelemiz sürecektir” dedi. (ANKARA)
www.evrensel.net