Mühendislerden ‘Gıda terörü’ protestosu

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Tüketici Hakları Derneği gıda işletmelerinde...


TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Tüketici Hakları Derneği gıda işletmelerinde sorumlu yöneticiliği kaldırmayı öngören tasarıyı, ziraat mühendislerinin zirai mücadele bayii olmasının engellenmesini Pazar günü protesto edecek.
Kurumlar, 26 Nisan Pazar günü ortak bir basın açıklaması yaparak, “sorumlu yöneticiliğin kaldırılması suretiyle gıda işletmelerinde çalışan binlerce mühendisin işini kaybetmesine ve aileleriyle birlikte onbinlerce kişinin ekonomik sıkıntı içine düşmesine neden olacak tasarı, tüketici sağlığı ile oynanması ve artan gıda terörü, sınav uygulamasıyla ziraat mühendislerinin zirai mücadele bayii olmasının engellenmesi, bitki koruma ürünlerinin reçeteli satış uygulaması ile ziraat mühendislerinin mesleklerini yapamaz hale düşürülmesi, mühendis istihdamını engelleyen uygulamalar ve çözüm üretmek yerine sorun yaratan diğer tüm gelişmeler” protesto edilecek.
Açıklamanın ardından Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü önüne siyah çelenk bırakılacak. (ANKARA)
www.evrensel.net