KRiZDEN ETKiLENEN MiNiK VALi iŞ VAAT ETTi

İSTANBUL Valisi Muammer Güler, makamını ilköğretim 4. sınıf öğrencisi Eray Tanrıbak’a devretti.


İSTANBUL Valisi Muammer Güler, makamını ilköğretim 4. sınıf öğrencisi Eray Tanrıbak’a devretti. Küresel krizin farkında olan minik vali ilk vaadi işsizlere iş bulmak oldu.
Fatih Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerin bayramını kutlayan Vali Güler koltuğunu Atatürk İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Eray Tanrıbak’a bıraktı. Makama oturan minik Eray, kendisini İstanbul Valisi olarak basın mensuplarına tanıttı. Daha sonra yapmayı planladığı icraatlara geçen Tanrıbak, ilk olarak işsizlik sorununa el atacağını vaad etti. Küresel krizden etkilendiği görülen minik vali, “İstanbul’da çok sayıda işsiz var. İnsanlar güç şartlar altında yaşamaya çalışıyor. Görevimde işsizlere iş imkanı hazırlardım” diye konuştu. Vali Tanrıbak, daha sonra çevreyi korumak için vakıflar kurmayı ve çocukların spor yapabilmeleri için yeni salonlar açmayı vaad etti.
Minik vali gazetecilerin “İstanbul’daki trafik sorununu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?” sorusunda bir hayli zorlandı. Tanrıbak, ehliyetsiz sürücülerin kazalara yol açtığını, ardından İstanbul’daki araçların azaltılması gerektiğini söyledi. Vali Güler, “Araçları azaltırsak işsizler çoğalır. Bunun yerine otoparkları çoğaltalım. İnsanları toplu taşıma araçlarına yönlendirelim” dedi. Vali Güler’in “Çevre ve gürültü kirliliğiyle ilgili neler yapılmalı?” sorusuna minik vali, “Gürültü yapan yerleri yasaklayalım” önerisini getirdi. Vali Güler, bu çözümü de yerinde bulmayarak “Yeni vali yasakları fazlalaştırdı. Yasaklamak yerine gerekli tedbirleri alalım” dedi. (İSTANBUL)
www.evrensel.net