Çorum’da 1 Mayıs birlikte kutlanacak

1 MAYIS Çorum’da alanlarda kutlanacak.


1 MAYIS Çorum’da alanlarda kutlanacak. KESK, Türk-İş, Hak-İş, DİSK, Elektrik Mühendisleri Odası ve Çağdaş Avukatlar Derneği tarafından oluşturulan 1 Mayıs Tertip Komitesi, krize karşı tüm Çorumluları 1 Mayıs mitingine davet etti.
Tertip komitesi 1 Mayıs’a ilişkin PTT önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamaya KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları, Şeker-İş Şube Başkanı Sefer Kahraman, EMEP İl Başkanı Hikmet Aydın ile çok sayıda kamu emekçisi ve işçi katıldı.
1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı ve KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Leyla Köse, krize, işsizliğe, yoksulluğa, düşük ücretlere karşı eşitlik, özgürlük, barış, iş ve aş talep edeceklerini dile getirdi. Köse 1 Mayıs mitingini saat 13.00’de Saat Kulesi önünde yapacaklarını bildirdi. 1 Mayıs’ın Türkiye’deki emekçilerin 100 yıldır verdiği mücadelelerin sonunda tatil edildiğini dile getiren Köse, “1 Mayıs 2009 AKP Hükümeti’nin IMF politikalarını, kemer sıkma uygulamalarını protesto edeceğimiz, krizin bedelini ödemeyeceğimizi açıklayacağımız gün olacak” diye konuştu.
Köse 1 Mayıs mitinginin tertip komitesinde yer alan örgütlerin yanı sıra ADD, Alevi Kültür Merkezi, CHP, DSP, EMEP, ÖDP, SHP ve TKP’nin de katılacağını duyurdu. Basın açıklamasının ardından Tertip Komitesi üyeleri Gazi Caddesi ve Bahabey Caddesi’nde halka 1 Mayıs bildirisi dağıttılar.
Bu arada sendikalar ve kitle örgütleri, 1 Mayıs’ı Çorum’da anlamına uygun bir şekilde kutlamak için hazırlıklarını devam ettiriyor. Tertip komitesi tarafından hazırlanan afişler kentin tüm bölgelerine asıldı. (ÇORUM)
www.evrensel.net