İnşaatta göçük: 4 işçi yaralı

KAĞITHANE Anadolu Caddesi üzerinde bulunan Hyundai iş merkezi inşaatında çökme meydana geldi.


KAĞITHANE Anadolu Caddesi üzerinde bulunan Hyundai iş merkezi inşaatında çökme meydana geldi. Olayda 4 işçi yaralanırken, yaralı işçiler Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Çökme, Saat 10.00 sularında Kağıthane Cendere Yolu Başak Konutları’nın alt tarafında bulunan Elmas Otomotiv adlı iş merkezinin inşaatında meydana geldi. İş merkezinin yol seviyesinden birinci, temelden ise dördüncü katına beton atıldığı sırada betonun ağırlığını taşıyamayan iskelenin bir kısmı çöktü. Yaklaşık 5 metre yükseklikten aşağı düşen Mehmet Yaşar (28), Sadi Güler (40), Mehmet Güler (25) ve Mustafa Yalçın (40) isimli işçiler yaralandı. Yardıma koşan vatandaşların müdahale ettiği yaralılar, Okmeydanı ve Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
DESTEKLEYİCİ KOLONLAR YETERSİZ
Olayın görgü tanıklarından biri, göçük meydana gelen inşaatın karşısında bulunan benzin istasyonunun sahibi Yavuz Akkor. İşçilere ilk müdahaleyi kendilerinin yaptığını söyleyen Akkor, olayın işçilerin beton döktüğü sırada büyük bir gürültüyle meydana geldiğini anlattı. Yaralı işçilerin dökülen sıvı betonun altında kaldığını belirten Akkor, yaralanan işçilerin olay yerine çağırdıkları ambulanslarla hastaneye kaldırıldığını ifade etti. Binanın altındaki destekleyici kolonların yetersiz olduğunu iddia eden Akkor, kolonlar az olduğu için de betonun ağırlığını taşıyamadığını öne sürdü. (İSTANBUL)
www.evrensel.net