ENGELSİZ YAŞAMAK İSTİYORLAR

ALTI Nokta Körler Derneği Üyeleri, belediyelerin kendileri için engelsiz bir çevre için gerekli düzenlemeleri yapmadıklarını belirterek İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.


ALTI Nokta Körler Derneği Üyeleri, belediyelerin kendileri için engelsiz bir çevre için gerekli düzenlemeleri yapmadıklarını belirterek İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı.Belediyeye dilekçe veren dernek üyeleri, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin taleplerini dikkate almasını istedi.
Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi üyeleri, haklarını alabilmek için dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. Temmuz 2005’de yürürlüğe giren 5378 sayılı özürlüler kanununa göre kentlerin özürlüler için engelsiz bir yaşam alanı haline getirilmesi için sorumluluklar yüklediğini hatırlatan Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şube Başkanı Murat Demirok, bu kanunun yürürlüğe girmesinin üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen, belediyelerin engelliler için hiçbir çalışma yapmadığını söyledi. Kanuna göre yolların, kaldırımların ve toplu ulaşım araçlarının engellilere uygun standartlara kavuşturulması gerektiğini belirten Demirok, dilekçe vererek belediyeye sorumluluklarını hatırlatmak istediklerini söyledi. (İSTANBUL)
www.evrensel.net