ÇORUM’DA RAVELLİ DAMGASI

ÇORUM’DA Sendikalaştıkları için işten atılan Ravelli Gömlek Fabrikası işçileri, bu yılkı 1 Mayıs’a damgalarını vurdular.


ÇORUM’DA Sendikalaştıkları için işten atılan Ravelli Gömlek Fabrikası işçileri, bu yılkı 1 Mayıs’a damgalarını vurdular.
Geçtiğimiz Mart ayında ücretlerin aylardır ödenmemesi, asgari geçim indirimlerinin verilmemesi, fazla mesai ücretlerinin gasp edilmesi, hafta sonu tatillerinde çalıştırılma gibi koşulları protesto ettikleri için iş bırakan ve ardından da DİSK/Tekstil Sendikası’nda örgütlenmeye başlayan Ravelli işçileri, “Sendikalaşma önündeki engeller kaldırılsın”, “İşten atmalar yasaklansın”, “Esnek çalıştırmaya ve taşeronlaştırmaya hayır” dövizleri ile yürüdüler.
3 BİN KİŞİ KATILDI
3 bine yakın işçi ve emekçinin katıldığı 1 Mayıs mitinginde işçiler, kamu emekçileri, gençler, kadınlar ve emekliler olmak üzere toplumun değişik kesiminden birçok vatandaş, attıkları sloganlar ve pankartlarla AKP hükümetinin neo-liberal politikalarına tepki gösterdiler.
Saat Kulesi önünde başlayan 1 Mayıs mitingine Şeker-İş, DİSK/Tekstil üyesi Ravelli işçileri, Emekli-Sen, Hak-İş, Eğitim Sen, BES, SES, Tüm Bel-Sen ile EMEP, CHP, SDHP, İP ve ADD katıldı.
Mitingde Ravelli işçileri adına konuşan Serya Arslan, “Artık Ravelli işçisi uyandı. Örgütlenme çalışmalarımız devam edecek. Patronlar da bunu böyle bilsin. Karşılarında önceki süt dökmüş kedi yavrularını bulamayacaklar. Birleşmiş, mücadele eden aslan parçalarını bulacaklar” dedi. Emek Gençliği’de mitinge kitlesel katılarak renk kattı. (ÇORUM)
www.evrensel.net