Dünya gazetecileri Antalya’da buluşuyor

Türkiye, Rusya ve diğer ülkelerden medya yöneticileri ve gazeteciler ile Dünya Gazeteciler...


Türkiye, Rusya ve diğer ülkelerden medya yöneticileri ve gazeteciler ile Dünya Gazeteciler Federasyonu ve UNESCO yetkililerinin katılacağı “Rusya Gazeteciler Birliği 2009 Yılı Kongresi ve Uluslararası Medya Forumu” 7-14 Mayıs tarihlerinde Antalya’da yapılacak. 8 Mayıs’da resmi açılış oturumu yapılacak olan kongrenin, ağırlığı BDT ve Rusya’dan yüzlerce gazetecinin katılımıyla gerçekleşmesi nedeniyle Türkiye’nin dış tanıtımında ve yurtdışı iletişimde önemli bir kilometre taşı olacağı belirtiliyor.
Kongre sırasında Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin inisiyatifiyle Türk ve Rus gazetecileri ortak bir platformda sürekli biçimde biraraya getirmeyi amaçlayan “Gazeteciler Kulübü”nün toplantıları yapılacak. Kongre sırasında, ‘Hazar Denizi: Gelecek Uğruna partnerlik’, ‘Gazeteci soruşturmaları, Rus projesi tanıtımı’ ve ‘Kuzey okyanusunun keşfedilmesi – yüzyılın gündemi’ başlıklı özel programlar da yer alacak.
Türkiye’den Turizm Bakanlığı yetkilileri, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu temsilcilerinin yanı sıra birçok BDT ve Avrupa ülkesinden üst düzey gazeteci cemiyeti yetkililerinin etkinliğe katılımı bekleniyor.
(MEDYA SERVİSİ)
www.evrensel.net