Sinan ve Nâzım anıldı

Sinan ve Nâzım anıldı

Nurhak’ta öldürülmelerinin 38. yıldönümünde Sinan Cemgil, Alpaslan Özdoğan ve Kadir Manga unutulmadı.


Nurhak’ta öldürülmelerinin 38. yıldönümünde Sinan Cemgil, Alpaslan Özdoğan ve Kadir Manga unutulmadı. Cemgil, Özdoğan ve Manga’yı anan gençler, onların mücadelesini yükselteceklerine söz verdi. Çok sayıda ilde ve ilçede anılan 3 devrimci için Bahçelievler ve Tokat’ta da anmalar gerçekleştirildi.
Emek Gençliği tarafından EMEP Bahçelievler İlçe Örgütü’nde gerçekleştirilen anmaya çok sayıda genç katıldı. Yapılan konuşmalarda yaşamları anlatılan Sinanların hayatlarının mücadele dolu olduğuna dikkat çekildi. Anma yapılan konuşmaların ardından Bahçelievler Emek Gençliği’nin hazırladığı sinevizyon gösterimi ile devam etti. Anma Bahçelievler Müzik Topluluğu’nun söylediği parçalarla son buldu.
Tokat Emek Partisi Nazım Hikmet ve Sinanları andı. Nazım’ın bestelenmiş şiirlerinin Grup Emek tarafından söylendiği anmada Nâzım Hikmet ile ilgili bir slayt gösterimi de yapıldı. Anmada Nâzım ve Sinanların mücadelesi anlatılırken onların bıraktığı mirasa sahip çıkma çağrısı yapıldı. (İSTANBUL)

www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.