Mehmet Yıldız ikinci yarıda sustu

LİGİN bitmesine 3 hafta kala İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a yenilerek liderliği Beşiktaş’a kapıtaran ve şampiyonluktan olan Sivasspor’da golcü futbolcu Mehmet Yıldız’ın ikinci yarı performansı eleştiri konusu oldu.


LİGİN bitmesine 3 hafta kala İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a yenilerek liderliği Beşiktaş’a kapıtaran ve şampiyonluktan olan Sivasspor’da golcü futbolcu Mehmet Yıldız’ın ikinci yarı performansı eleştiri konusu oldu.
2008-2009 Turkcell Süper Lig sezonu, geçen hafta oynanan maçlarla sona erdi. Beşiktaş’ın şampiyon, Sivasspor’un ikinci olduğu sezonun ardından kulüp yöneticileri, teknik heyetler ve futbolcular, yorgunluklarını tatil yaparak atmaya çalışırken, taraftarlar ise sezon değerlendirmesine devam ediyor. Tuttukları takımların sıralamasını, futbolcu ve teknik çalışanların performanslarını tartışıyor.
Sezonu ikinci sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi’ne kalan Sivasspor’da da en fazla tartışma konusu yapılan futbolcu, kaptan Mehmet Yıldız. ‘Sivasspor.com’ internet sitesinde Yıldız’ın fotoğrafıyla birlikte “Sözleşmemi uzattım” başlığıyla yayınlanan habere, pek çok taraftar yorum yazdı.
Değerlendirmeler arasında golcü futbolcuyu beğenenler olduğu kadar takıma zarar verdiği yönünde görüş belirtenler de var. Site ziyaretçileri, bu sezon 14 gol atan Mehmet Yıldız’ın özellikle ikinci yarıda çok kötü bir performans sergilediğini vurguluyor. Mehmet Yıldız’ın, sezonun ilk yarısında 11, ikinci yarısında ise sadece 3 gol attığını anımsatan bir taraftar, “Ligin ikinci yarısında sahada hiçbir varlık gösteremeyip sadece 3 gol atabildin. Yeni sezonda da böyle oynayacaksan yedek kulübesinden ancak ısınmak için çıkarsın” yorumunu yaptı.
GALATASARAY SÖYLENTİSİ ETKİLEDİ
Musa Aydın, Mehmet Yıldız ve Muhammed Ali Kurtuluş’un, teknik direktör Bülent Uygun’un banko oynattığı futbolcular olduğunu belirten bir başka taraftar ise “Bu futbolcular sahada dolaşsalar da yan gelip yatsalar da banko oynarlar” şeklinde görüş belirtti. Mehmet Yıldız’ın özellikle devre arasında Galatasaray’a gideceği yönündeki transfer haberlerinden çok etkilendiğini düşünen bazı taraftarlar da performans düşüklüğünü transfer söylentilerine bağlıyor.
Sitede, Sivasspor’un geleceği ve Mehmet Yıldız’ın önümüzdeki sezon daha iyi olacağı yönünde umutlu yorumlar yapanlar da var. ‘Ferhat_58’ rumuzlu bir taraftar, aleyhte yorumlar yazanların aksine “Musa ve Mehmet’i eleştiren arkadaşları hiç anlayamıyorum. Sivassporumuz ligi ikinci bitirdiyse bunda Musa ve Mehmet’in çok katkıları var. Eleştirirken elinizi vicdanınıza koyun. Bu futbolcular bu kadar ağır eleştirileri hak etmiyor. Tamam 2. yarı bariz bir form düşüklüğü var ama şampiyonluğun kaybedilmesini Musa ve Mehmet’e bağlamak yanlış olur. Bu futbolcular da sonuçta insan, robot değil. Ben tüm futbolcu kardeşlerimi yürekten kutluyor ve alkışlıyorum. Mehmet eğer seneye Sivasımızda oynarsa performansının çok daha üst düzeyde olacağına inanalardan biriyim” yorumunu yaptı. Ayrıca sitede Sivasspor taraftarları, Fenerbahçe’ye transferi gündemde olan Brezilyalı stoper Fabio Bilica’nın da gönderilmemesi yönünde görüş bildiriyor.
www.evrensel.net