Genelge uygulansın

Merhaba sevgili Evrensel çalışanları, öncelikle kolay gelsin diyor ve işlerinizde başarılar diliyorum.


Merhaba sevgili Evrensel çalışanları, öncelikle kolay gelsin diyor ve işlerinizde başarılar diliyorum. Saygı ve selamlarımı gönderiyorum sizlere.
Bu mektubu sizlere ağır tecrit koşullarında kaldığımız Kandıra F Tipi Hapishanesi’nde yazıyorum.
Sizlerin de bildiği gibi hapishanelerde 9 yıldır süren tecrit ve izolasyon devam ediyor...
Burada 3 kişi kalıyoruz yanımda kalan arkadaşlardan başka kimseyle konuşamıyor, görüşemiyoruz. Ses dahi duyamıyoruz. Geçmişte de yaşanılan olaylardan biliyoruz ki onca insan F Tiplerinde yaşamını yitirmiş yüzlercesi sakat kalmıştır. Bir o kadar da psikoloji bozukluğu ve fiziksel rahatsızlıklarıyla, hâlâ F Tiplerine karşı mücadele ediyorlar.
Sizin de bildiğiniz gibi 7 yıl süren ölüm oruçları sonunda, Adalet Bakanlığı’nın, yollamış olduğu 45/1 sayılı genelgeyle haftada 10 kişi on saat bir araya gelebilme hakkı tanınmıştır, ama bu hakkımız geçen iki yıla rağmen hâlâ burada da uygulanmamaktadır. Şu anda da ailelerimiz Ankara Abdi İpekçi Parkı’nda bu hak gaspıyla ilgili seslerimizi yetkililere duyurmak için oturma eylemine başladılar.
Sizleri de bu konuyla ilgili yeni ölümler sakat kalmalar olmaması ve tecrit zulmünün ortadan kaldırılması için duyarlı olmaya çağırıyoruz.
Saygılarımızla!
Rıza Çıtakbaş (Kandıra F Tipi Hapishanesi)
www.evrensel.net