Internete resim koyarsan...

AİLE olarak çektirdikleri resmin, başka bir ülkede onlardan habersiz bir afişte kullanıldığını öğrenince şok oldular. Ailenin babası Danielle Smith...


AİLE olarak çektirdikleri resmin, başka bir ülkede onlardan habersiz bir afişte kullanıldığını öğrenince şok oldular. Ailenin babası Danielle Smith, durumu Prağ’da olan bir arkadaşı sayesinde öğrendiğini söylüyor. Üniversiteden arkadaşı olan kadın, Prağ sokaklarını gezerken Avrupa yemekleri konusunda ünü olan bir restoranın camında ailenin resmini görünce çok şaşırmış. Firmanın tanıtımı için yapılan bu afişin fotoğraflarını çekerek, hemen arkadaşlarına göndermiş ve bu afişe anlam veremediğini söylemiş.
Durumu öğrenen aile, ufak bir araştırmadan sonra, aile resimlerini internete koymaları sebebiyle bunun yaşandığını anlamış.
Bir yeni yıl kartı için ailecek çektirdikleri resmi, internette kendi profil sayfalarına ve birkaç da paylaşım sitesine eklemişler. Danielle Smith ve eşi Jeff ile kızları Delaney ve oğulları Cooper’ın olduğu bu resim, internette dolaşa dolaşa restoran sahibine kadar ulaşmış.
Resmi internette gören restoran sahibi, resimle ilgili hiçbir açıklama olmadığını ve bu resmin gerçek bir aileye ait olduğunu bile bilmediğini söylüyor. Ailenin bağlantıya geçmesinden sonra durumu öğrenen restoran sahibi, afişi kaldırmak için çalışmaya başlamış bile. (TOPLUM YAŞAM)
www.evrensel.net