Yıkım değil hizmet bekliyorlar

YIKIMLARIN gündemde olduğu Sultanbeyli’de birçok mahalle için yıkım kararları çıkmaya başladı. Mecidiye Mahallesi’nde 80 evin yıkılmasının ardından, şimdi de Başaran Mahallesi’nde yıkımların başlayacağı belirtiliyor.


YIKIMLARIN gündemde olduğu Sultanbeyli’de birçok mahalle için yıkım kararları çıkmaya başladı. Mecidiye Mahallesi’nde 80 evin yıkılmasının ardından, şimdi de Başaran Mahallesi’nde yıkımların başlayacağı belirtiliyor. Mahallenin su havzasında olduğu gerekçesiyle yıkım yapılacağı haberinin duyulmasının ardından bir araya gelen mahalle halkı, evlerini yıktırmayacağını söyledi.
Bunun için birlikte davranmanın önemine dikkat çeken mahalleliler, önceki akşam bir eylem yaparak yıkımlara karşı olacaklarını dile getirdiler.
Mahalle içinde yapılan yürüyüşte, ‘Evlerimizi yıktırmayacağız’, ‘Zam zulüm yıkım işte AKP’, ‘Kepçeler villalara’, ‘Başaran yıkım değil hizmet bekliyor’ sloganları atıldı. Eylemin ardından mahallede bir bildiri dağıtımı yapılarak büyük bir halk toplantısının çağrısı yapıldı.
Mecidiye Mahallesi’ndeki yıkımın sabahın erken saatlerinde başladığını bilen mahalleliler, kendi bölgelerinin de aynı şeyi yaşamasından tedirginlik duyuyor. Mahalleliler, bu yüzden gece uykularının bile bozulduğunu söylüyorlar. (İSTANBUL)
www.evrensel.net