HUKUK DIŞI UYGULAMALAR SON BULSUN

Tüm Belsen Ankara 2 Nolu Şubesi, Altındağ Belediyesi’nde yaşanan sürgünlere ve yaşanan baskılara dikkat çekmek için dün bir basın toplantısı yaptı.


Tüm Belsen Ankara 2 Nolu Şubesi, Altındağ Belediyesi’nde yaşanan sürgünlere ve yaşanan baskılara dikkat çekmek için dün bir basın toplantısı yaptı.
Tüm Bel- Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Satı Burunucu Çalı, 29 Mart yerel seçimlerinin üzerinden henüz kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen yerel seçimlerde iddia edilen vaatler yerine getirilmediği gibi hukuk dışı uygulama ve sürgünlerin başladığını belirtti. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin görevde bulunduğu iki dönem boyunca belediyedeki memur ve işçi sayısındaki düşüşe dikkat çeken Çalı, Tiryaki’nin işçi kıyımı yaptığını söyledi. Geçici Görevlendirme Yönetmeliği’ne aykırı olarak yapılan sürgünlere, resen emekliliğe tepki gösteren Çalı, “Halka hizmet vaadeden belediye başkanları ve yönetimleri seçimle aldıkları yetkiyi yine baskı-sürgün ve yandaş şirket ve müteahhitlere ihale vermek olarak kullanıyorlar” dedi.
Başka kurumlara tayin isteyen dilekçeler hazırlayarak memurların yerine imza sahteciliği yapıldığını belirten Çalı, “imza sahteciliğinden görevi kötüye kullanmaya yönelik onlarca uygulamanın mahkemeler nezdinde belgelenmesine rağmen, hukuk dışı uygulamalar sürmekte” dedi. Yetkililerin gereken işlemleri yapmadığını belirten Çalı, başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere tüm yetkilileri göreve çağırdı. (ANKARA)
www.evrensel.net