Köy, kene karantinasına alınarak ilaçlandı

Köy, kene karantinasına alınarak ilaçlandı

KONYA’nın Akşehir ilçesi Çamlı köyünde kene tarafından ısırılan bir kişide KKKA tespit edilmesi üzerine köy karantina altına alındı.


KONYA’nın Akşehir ilçesi Çamlı köyünde kene tarafından ısırılan bir kişide KKKA tespit edilmesi üzerine köy karantina altına alındı. Konya İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından alınan ilaçlarla Çamlı köyünün tamamı ilaçlandı. Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri 270 ahırda 2 bin büyük ve küçükbaş hayvanı ilaçladı.
Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimi Ahmet Evci ölümle sonuçlanan kene vakalarına karşı titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü söyledi. Kenelerin daha çok hayvanlarda ve ahırlarda görüldüğünü belirten Evci, ahır ve hayvanların bulunduğu bölgelerin ilaçlandığını aktardı. Evci, kene ısırmalarında vatandaşların derhal bir sağlık kuruluşuna müracaat etmelerinin hayat kurtardığını hatırlattı. Kenelerin ısırması sonucu bugüne kadar Türkiye’nin değişik illerinde 20 kişi hayatını kaybetti. (KONYA)
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.