YEREL YONETiM DEYiP GEÇME

Tuzla’nın yeni Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, göreve başlayalı daha 3 ay olmadan hakkındaki iddialarla gündemi meşgul etmeye başladı. Göreve başladıktan sonra yıllardır kaçak olan hastanesi CHP’li ve AKP’li imar komisyonu üyeleri tarafından yasal hale getirilen Yazıcı hakkında şimdi de...


Tuzla’nın yeni Belediye Başkanı Doktor Şadi Yazıcı, göreve başlayalı daha 3 ay olmadan hakkındaki iddialarla gündemi meşgul etmeye başladı. Göreve başladıktan sonra yıllardır kaçak olan hastanesi CHP’li ve AKP’li imar komisyonu üyeleri tarafından yasal hale getirilen Yazıcı hakkında şimdi de, “zorla senet imzalatma, gasp, ölümle tehdit” iddialarıyla suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunda bulunulan isimler arasında kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim daha var. Çete kurmak ve yolsuzluk iddialarıyla cezaevinde bulunan Eski Akfırat Belediye Başkanı AKP’li Hilmi Yıldız.
Akfırat Belediyesi Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Çelik, 17 Haziran’da Pendik Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı başvuruda Yazıcı ve Yıldız’la beraber 4 kişi hakkında daha suç duyurusunda bulundu.
YOLSUZLUKLARINI KAPATMAK İÇİN
Akfırat Belediyesi Spor Kulübü Derneği Başkanı Mustafa Çelik dilekçesinde, dernek başkanlığı görevini bırakması için üzerinde baskı kurulduğunu, ölümle tehdit edildiğini ve en sonunda zorla üzerinde tarih ve meblağ bulunmayan boş senet imzalatıldığını iddia etti.
Çelik suç duyurusu dilekçesinde, Şadi Yazıcı’nın seçimlerden önce AKP Tuzla İlçe Başkanı olduğunu ve Kartepe Green Park Otel’de düzenlenen 500 kişilik AKP organizasyonunun faturasının Akfırat Belediyesi’ne bağlı spor derneğince ödendiğini hatırlatarak, “Bu belgeler ortaya çıkmasın diye yönetimi değiştirmek istediler” dedi.
‘TUZLASPOR DEVRETTİ, SEN DE DEVRET’
Seçimlerden hemen sonra Tuzlaspor Tesisler Müdürü Zekeriye Tutal’ın yanına gelerek “Rahat etmek istiyorsan yönetimi bana devret. Bak Tuzlaspor; yönetimi Başkanın istediği kişiye devretti. Sen de devret, aradan çık, rahat et” dediğini iddia eden Çelik, kendisinin bunu yapmayacağını belirtmesi üzerine, bu kez Pendik Çamçeşme Parkı Çay Bahçesi İşletmecisi Mustafa Bulut’un kendisini defalarca telefonla arayarak tehdit ettiğini, en sonunda işyerine iki kişi göndererek görüşmeye çağırdığını, gelmemesi durumunda iş yerinin başına yıkılacağını söylediğini iddia etti.
Bunun üzerine Çamçeşme’ye gittiğini belirten Çelik, burada kendisine zorla senet imzalatıldığını belirterek, “Yarın beraber Şadi Başkanın yanına gideceğiz. Yönetimi devredeceksin, sonra da senedi alacaksın” dediğini iddia etti. (İstanbul/EVRENSEL)
Ercan Karakaya
www.evrensel.net