duysun artık

* Sabah evden çıkmaya hazırlandığım sırada, televizyonda Çocuklar Duymasın’ın eski bölümlerinden biri vardı. En eskiler. Havuç çok küçük, Pınar Altuğ hâlâ diziden atılmamış


* Sabah evden çıkmaya hazırlandığım sırada, televizyonda Çocuklar Duymasın’ın eski bölümlerinden biri vardı. En eskiler. Havuç çok küçük, Pınar Altuğ hâlâ diziden atılmamış. Hazırlandım, televizyonu kapadım, çıktım. Akşam, yatmaya hazırlanırken, kumandayı son kez elime aldım. Aynı kanalda, aynı dizinin, aynı bölümü.
* Bu Çocuklar Duymasın çok acayip. Bir yabancı gelse ya da bir uzaylı, bu ülkede on yıldır her gün on kez aynı dizi yayınlanıyor, demek ki Türkiye’yi anlamak için “Ba ba ba ba”yı çözmek lazım diye düşünebilir. Ha, yabancı olmasan da aynı şey. Siz de, ben de bu işin sırrını bir çözsek fena mı olur?
* Yunan basını, asparagasın kralını yapmış. Planlanan ama iptal edilen görüşmeyi, “Yapıldı” diye yazmış. Bayağı skandal, tamam. Ama bu Türkiye medyasının heyecanı nedir, ben onu anlamadım. Diyelim siz bayağıdır böyle asparagas yapmamışsınız. En son haberi ne zaman yaptınız ki, onu bir düşünün!
www.evrensel.net