Sapanca’da şiirli günler

GELENEKSEL Sapanca Şiir Akşamları’nın bu yıl 9’uncusu gerçekleşiyor. Kazak şiirinin konuşulacağı, Cahit Koytak şiiri üzerine bir panelin gerçekleşeceği etkinlik, 25-27 Haziran tarihleri arasında...


GELENEKSEL Sapanca Şiir Akşamları’nın bu yıl 9’uncusu gerçekleşiyor. Kazak şiirinin konuşulacağı, Cahit Koytak şiiri üzerine bir panelin gerçekleşeceği etkinlik, 25-27 Haziran tarihleri arasında, Sakarya’nın Sapanca ilçesinde düzenleniyor.
BU YIL DOKUZUNCUSU DÜZENLENİYOR
Şiir akşamlarının bu yılki konukları: Alphan Akgül, Hüseyin Alemdar, Mustafa Aydoğan, Rıdvan Canım, Yılmaz Daşçıoğlu, Haydar Ergülen, Metin Kaygalak, Hicabi Kırlangıç, Roni Margulies, Lâle Müldür, Altay Öktem, Serkan Ozan Özağaç, Cafer Turaç, Adem Turan, Hayriye Ünal ve Neşe Yaşın.
Sapanca Gölü kenarında daha önceki yıllarda da şiirle halkı buluşturan birçok etkinlik yapan Sapanca Şiir Akşamları, 2001’den bu yana düzenleniyor.
Etkinlikler içinde, Kazak şiiri üzerine bir söyleşi ve Cahit Koytak şiirini konu alan bir panel yer alıyor. Sapanca’da katılımcı birçok şair, kendisinden ve başka şairlerden şiirler de okuyacak. Sapanca, yarın başlayan etkinliklerle şiire doyacak. SAKARYA
www.evrensel.net