ölmemiştir

“Küçük Kadınlar”, annesiz kalan beş kız kardeşin hikayesi, yani tam ağlamalık. Dramatik olan her şey başlarına geliyor, tecavüzler, kötü yollara düşmeler, çalışırken yaşanan zorluklar...


* “Küçük Kadınlar”, annesiz kalan beş kız kardeşin hikayesi, yani tam ağlamalık. Dramatik olan her şey başlarına geliyor, tecavüzler, kötü yollara düşmeler, çalışırken yaşanan zorluklar, yanlış arkadaş seçimleri... Şimdi de kaza çıktı. Başroldeki kız için “öldü” dediler, sezon finalinde. Neyse ki sıkı bir izleyiciyle izliyordum. O inanmadı, beni de inandırmadı. “Ölmemiştir, ölür mü” dedi, gayet soğukkanlı, izlemeye devam etti. Eylülde göreceğiz, kim haklı.
* Finallere kaza sahnesini denk getirmek de ayrı bir uyanıklık. “Acaba komadan çıkacak mı”, bütün yaz kaşına kaşına bunu düşünelim istiyorlar.
* Ama ben bu dizinin sezon finalinde en çok başka bir sahneyi beğendim. Kazadan kurtulan kötü adam sahnesi. Gerilim filmi serilerinin sonunda olur ya, bütün kaçma kovalama biter, ölenler ölür, ama en sonda bir kıpırtı görürüz, biri bir yerden gidiyordur falan. Hani bir sonraki film olacaksa, yolu olsun diye. Öyle bir hava seziyor insan.
* “Yemekteyiz”in gölge sunucu formatına hâlâ alışamadım. “Ahmet bey, etler yanmadı mı” diye arkadan ses gelmesinin eğlencesi başkaydı da, perde arkasından tartışma yönetmek, Samanyolu dizisi havası veriyor.
www.evrensel.net