‘Eşliksiz koro - eşlikli solistler’ NÂZIM KUMPANYA

MÜZİK çalışmalarını yaklaşık 1.5 yıldır aralıksız olarak sürdüren Nâzım Kumpanya, şarkılarını 30 Haziran Salı günü saat 21.15’te Nâzım’ın Bahçesinde seslendirecek. Türkiye’nin ilk ve tek ‘eşliksiz koro ve eşlikli solistler’ topluluğu olan Nâzım Kumpanya...


MÜZİK çalışmalarını yaklaşık 1.5 yıldır aralıksız olarak sürdüren Nâzım Kumpanya, şarkılarını 30 Haziran Salı günü saat 21.15’te Nâzım’ın Bahçesinde seslendirecek. Türkiye’nin ilk ve tek ‘eşliksiz koro ve eşlikli solistler’ topluluğu olan Nâzım Kumpanya, farklı coğrafyaların müzikal birikimlerini sahneye taşıyacak. Vedat Sakman, Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen, Emin İgüs gibi müzisyenlerin içinde yer aldığı Nâzım Kumpanya; Opera Sanatçısı Ufuk Karakoç, Şan Eğitmeni, Akademisyen ve Müzisyen Şebnem Ünal gibi isimlerin yanı sıra çoğunluğu müzik eğitimi almış genç amatör/profesyonel müzisyenlerden oluşuyor. Piyano eşliklerini R. Yiğit Özatalay’ın yaptığı Nâzım Kumpanya’nın koro şefliğini ise Mutlu Ödemiş üstleniyor.
Nâzım Kumpanya; Vedat Sakman, Gökhan Şeşen, Burhan Şeşen, Emin İgüs, Mutlu Ödemiş ve R. Yiğit Özatalay’ın beste ve düzenlemelerini seslendirirken, değişik kültürlere ait müzikal birikimleri de kucaklamaya çalışıyor.
Enstrüman eşliği olmadan söyledikleri çok seslendirilmiş koral parçalar ve müzisyenlerin tek tek sergileyeceği solo performanslarla dinleyicilerin karşısına çıkacak olan Nâzım Kumpanya’nın repertuvarında; Grup Gündoğarken’in “Nâzım Hikmet Memleket”, Vedat Sakman’ın “Ayrılık da Sevdaya Dahil”, “Sarılsam Üşür müsünüz” gibi kült şarkılarının çok seslendirilmiş koral düzenlemeleri, Türkiye şiirinin önde gelen ustalarının eserleri üzerine yazılmış besteler ve değişik dillere ait halk müziklerinden örnekler yer alıyor.
(KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net