İşçiler aileleriyle yürüdü

TUNCELİ Belediyesinde işten atılan 17 taşeron işçisinin direnişinde 18.güne girildi. İşe geri dönme talebiyle direnişe geçen işçilere dün işe alındığı hale işe gitmeyen 4 taşeron işçisi daha destek verdi.


TUNCELİ Belediyesinde işten atılan 17 taşeron işçisinin direnişinde 18.güne girildi. İşe geri dönme talebiyle direnişe geçen işçilere dün işe alındığı hale işe gitmeyen 4 taşeron işçisi daha destek verdi. İşten atılan işçilerin ailelerinin ve halkın da katılımıyla işçiler yürüyüş yaptı.
‘GERİ ADIM ATMAYIZ’
İnsan Hakları Anıtı’na kadar yürüyen işçiler, anıta karanfil bıraktılar. İşçiler adına açıklama yapan Uğur Yen, işlerine geri dönmek istediklerini kaydetti.
Şimdiye kadar olumlu bir cevap alamadıklarını belirten Yen, “Bugün burada olmamızı belediye başkanı ve yöneticiler ne kadar istemiyorsa biz de o kadar istemiyoruz. Ama bilinmelidir ki başka bir seçenek de yoktur. Biz kararımızı açıkladık, geri adım atmayız söylemi bir çözümsüzlüktür” şeklinde konuştu. “Kısa sürede atılan 4 bin imzanın ve bir hafta sonra yaklaşık on bini bulacak imzadan sonuç çıkarılmalıdır” diyen Uğur Yen, “Halkçı anlayış, halk ne derse desin, demokratik kurumlar ne söylerse söylesin, ben bildiğimi yaparım anlayışı değildir”ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamanın ardından işçiler sloganlarla İnsan Hakları Anıtı’na yürüdü. Yürüyüşe katılan işçilerin eşleri eşlerinin işe alınması dileğiyle anıta karanfil bıraktılar. Karanfillerin bırakılmasından sonra işçiler belediyeye kadar yürüdü. (TUNCELİ)
www.evrensel.net