Sonunda bu da oldu:
Yolcular metrobüsü itti

İSTANBUL’da dün akşam saatlerinde metrobüs hattında yaşanan iki arıza nedeniyle trafik aksadı. Edirnekapı’da yakıtı biten metrobüsü yolcular itmek zorunda kalırken, Okmeydanı’nda ise Hollanda’dan ithal edilen...


İSTANBUL’da dün akşam saatlerinde metrobüs hattında yaşanan iki arıza nedeniyle trafik aksadı. Edirnekapı’da yakıtı biten metrobüsü yolcular itmek zorunda kalırken, Okmeydanı’nda ise Hollanda’dan ithal edilen metrobüs yolda kaldı.
Edirnekapı durağında mazotu biten metrobüsü yolcular itti. Hollanda’dan ithal edilen metrobüs de, Haliç’te arızalandı.
Zincirlikuyu-Avcılar seferini yapan metrobüslerden biri, dün akşam saat 7 sıralarında Edirnekapı durağı yakınında mazotunun bitmesi sonucu yolda kaldı. Araçtan inen yolcular, Mercedes marka metrobüsü durağa kadar iterek yolun açılmasını sağladı.
Aynı saatlerde Hollanda’dan ithal edilen ve tanesi 1.2 milyon avroya mal olan Phileas marka metrobüs, Haliç Köprüsü çıkışında arızalandı. Yolcular, Okmeydanı durağına kadar metrobüs yolunda yürümek zorunda kaldı.
Her iki yönde de, bir süre metrobüs seferleri durduğu için özellikle Okmeydanı ve Edirnekapı duraklarında uzun kuyruklar oluştu. (İSTANBUL)
www.evrensel.net