Çocuğa Başbakan’a hakaretten hapis istemi

AYDIN mitingi sırasında Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan 13 yaşındaki çocuk için 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Aydın Cumhuriyet Savcısı...


AYDIN mitingi sırasında Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan 13 yaşındaki çocuk için 2 yıla kadar hapis cezası istendi. Aydın Cumhuriyet Savcısı, 9 Mart’taki miting sırasında söylediği sözlerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla ilköğretim okulu öğrencisi M.S.Ö. hakkında dava açtı. Savcının hazırladığı iddanamede 13 yaşındaki çocuğun Adli Tıp Kurumu’nda yapılan muayenesinde söylediği sözün “Hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneğine sahip olduğu” belirtildi.Savcı, çocuğun 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası veya adli para cezası ile cezalandırılmasını istedi. Çocuğun avukatı ise müvekkilinin mağdurken sanık durumuna düşürüldüğünü dile getirdi.
13 yaşındaki çocuğun Başbakan tarafından tartaklandığı yönündeki suç duyurusuna savcılık takipsizlik kararı vermişti. (AYDIN)
www.evrensel.net