Kent AŞ işçileri Durak’ı protesto etti

Kanal Ege Televizyonu’nun bir programına konuk olan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, işçiler tarafından protesto edildi.


Kanal Ege Televizyonu’nun bir programına konuk olan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, işçiler tarafından protesto edildi.
Kanal Ege Televizyonu’nun programına katılan Durak, Kent AŞ işçilerinin işten atılması ile ilgili olarak, sendika ile anlaşma yapıldığı halde, sendikacılar kendi aralarında anlaşamadığı için eylemlere devam ettiklerini iddia etti.
Yapılan uygulamanın yasal olduğunu, başka belediyelerde de DİSK Genel-İş’e bağlı olan işçiler işten çıkarıldığı halde neden sadece Karşıyaka’da eylem yapıldığını anlamadığını ifade eden Durak’ın, Kent AŞ işçileri işten çıkarıldıktan sonra temizlik işlerinin taşerona verilmesi konusuna ise hiç değinmemesi dikkat çekti.
Durak’ın Kanal Ege Televizyonu’nda programa çıktığını öğrenen Kent AŞ işçileri, kanalın Kahramanlar semtindeki binasının önüne gelerek, “Durak, Altaş’ı al başına çal”, “Kent AŞ işçisi direnişin simgesi”, “Taşeronlar dışarı, Kent AŞ içeri” sloganlarını attı.
Eş ve çocukları ile yaptıkları eylemde, “İşimize dönene kadar direnişteyiz” yazılı pankart açan işçiler, Durak’ın kanaldan ayrılması sırasında da sloganlarla protestolarını sürdürdüler. (İzmir/EVRENSEL)
www.evrensel.net