İETT’de kokart eylemi yapıldı

İETT şoförleri ayın 21’inde almaları gereken ücretlerini günlerdir alamadıkları gerekçesiyle bugün sessiz eylemdeydi. Hizmet-İş Sendikası’nın kendilerine dağıttığı “Hâlâ maaşımı alamadım” yazılı kokartları...


İETT şoförleri ayın 21’inde almaları gereken ücretlerini günlerdir alamadıkları gerekçesiyle bugün sessiz eylemdeydi. Hizmet-İş Sendikası’nın kendilerine dağıttığı “Hâlâ maaşımı alamadım” yazılı kokartları omuzlarına yapıştıran şoförler, İstanbulluların durumdan haberdar ettiler. 2 senedir ücretlerinde aksamalar yaşandığını belirten bir İETT şoförü, “Sıkıntıyı anlatmaya bu omzumdaki yazı yetiyor. Maaşımı alamadığım için kredi kartı faize girdi. Kirayı zamanında ödeyemedim. Bu böyle devam ederse ve sendikamız karar alırsa iş bırakabiliriz” dedi.
Ödemelerini ayın 21’ine göre ayarladığını ve ödeyebilmek için kredi çektiğini kaydeden başka bir şoförse “Yemeğini, çayını direksiyon başında halletmek zorunda kalan bizler, şimdi de maaşlarımızı zamanında alamıyoruz. Bu kadar kişiye hizmet veren bizlerin sorunları da önemsensin. Bir an önce çözülsün ki bizde rahat çalışabilelim” dedi. (İSTANBUL)
www.evrensel.net