Bölgede operasyonlar yoğunlaştı

PKK’nin çatışmazsızlık kararına rağmen bölgede operasyonlar yoğunlaştı. Siirt’in Eruh ilçesi ile Şırnak’ın Bestler Dereler Bölgesi arasında kalan kırsal kesimde başlatılan operasyon genişleyerek sürüyor.


PKK’nin çatışmazsızlık kararına rağmen bölgede operasyonlar yoğunlaştı. Siirt’in Eruh ilçesi ile Şırnak’ın Bestler Dereler Bölgesi arasında kalan kırsal kesimde başlatılan operasyon genişleyerek sürüyor. Bölgede operasyonlar devam ederken, Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı ile Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan kalkan Skorsky tipi helikopterlerle operasyon bölgesine askerler sevk edildi. Korucuların da katıldığı operasyon hava destekli devam ederken, operasyon bölgesinde bazı noktaların havadan bombalandığı bildirildi. Besta’daki operasyonun yanı sıra Şırnak’ın sınır bölgelerine de konvoylar halinde askeri mühimmat sevkıyatı başladı. İpek Yolu üzerinden konvoy halinde askeri TIR’lara yüklü halde gönderilen mühimmatlar, Cizre ilçe merkezinden geçerek Şırnak’taki sınır birliklerine gönderildi.
TUNCELİ’DE ASKER SEVKIYATI
Tunceli’nin Nazimiye ilçesinin Sarıyayla, Dokuzkaya köyleri ile Pülümür ilçesinin Hasangazi, Altınhüyesin ve Kızılmescit köyleri kırsal alanında başlatılan operasyon ise genişleyerek sürüyor. Hava destekli olarak süren operasyon bölgesine asker sevkıyatı devam ediyor.
MARDİN’DE ORMANLIK ALAN ATEŞE VERİLDİ
Mardin’in Nusaybin ilçesi ile Şırnak’ın İdil ilçesi arasında kalan Bagok Dağı’nda 2 gün önce başlatılan operasyon sürerken, operasyona çıkan askerlerin kimi bölgeleri ateşe verdiği iddia edildi. Onlarca hektarlık alanda çıkan yangının sürdüğü öğrenilirken, yangına ise herhangi bir müdahalede bulunulmadığı belirtildi.
VAN’DA YAYLALARA OPERASYON
Van’ın Çatak ilçesine bağlı Arıh Yaylası’na yönelik korucuların da katılımıyla geniş çaplı askeri bir operasyon başlatıldı. Çatak Tabur Komutanlığı’na bağlı çok sayıda askerin katıldığı operasyona, hem mayın arama detektörünün hem de frekans bozucu Jammer tipi araçların da eşlik etmesi dikkat çekti. Yine Van’ın Gürpınar ilçesinde korucuların da dahil edildiği operasyon sürüyor. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net