Kumluca’da Tüm Bel-Sen üyesine baskı

TÜM Bel-Sen, Antalya’ya bağlı Kumluca İlçe Belediyesi’nde sendikalarına üye çalışanların sendikadan istifa etmeleri için baskı yapıldığını bildirdi. Son olarak AKP’li Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın...


TÜM Bel-Sen, Antalya’ya bağlı Kumluca İlçe Belediyesi’nde sendikalarına üye çalışanların sendikadan istifa etmeleri için baskı yapıldığını bildirdi. Son olarak AKP’li Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’nın, yazı işlerinde çalışan Birgül Yiğit Kabaklı’yı tehdit ettiği açıklandı.
Tüm Bel-Sen yöneticileri, belediyede son yaşananları gazetemize şöyle aktardılar: “Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Birgül Yiğit Kabaklı’ya ‘Aşırı solcu bir sendikaya hiç tahammülüm yok. Ya sendikandan istifa et ya da sendikan sana yeni bir belediye bulsun orada çalış’ dedi. Kabaklı bu dayatmayı kabul etmeyince görev yeri değiştirildi. Yazı işlerindeki görevinden alınarak koridorda gelenleri karşılayıp gidecekleri birime yönlendirme işine verildi.”
Kendisine yazılı görevlendirme yapılmadığı için görev yerine gitmediğini ve bu nedenle hakkında soruşturma başlatıldığını söyleyen Kabaklı ise mücadelesini sonuna kadar sürdürmekte kararlı.
BAŞKAN GÖRÜŞMEDİ
Tüm bu olanlar üzerine Tüm Bel-Sen şube yöneticileri, belediye başkanıyla görüşmek için belediyeye gittiler. Fakat belediye başkanı görüşmeyi jsadece şube başkanıyla yapabileceğini belirterek talebi geri çevirdi.
Görüşmenin gerçekleşmemesi üzerine Eğitim Sen Kumluca Temsilciliği’nde değerlendirme toplantısı yapıldı. (ANTALYA)
www.evrensel.net