‘Daha çok mücadele etmeliyiz’

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, dün sabah Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan antrenman sırasında basın mensuplarıyla birlikte bir sohbet gerçekleştirdi.


Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, dün sabah Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan antrenman sırasında basın mensuplarıyla birlikte bir sohbet gerçekleştirdi.
Deneyimli teknik adam, ne yapılırsa yapılsın, bir takımın mutlaka eksikliklerinin bulunacağını ifade ederek, ‘’Daha iyisi mutlaka vardır. O yüzden hep daha çok koşan, daha çok ısıran, üstüne katarak ilerleyen bir takım olmak lazım. Geçen seneye göre daha iyi duruma gelmeliyiz. Şampiyonlar Ligi’nde öyle bir kimliğin olmazsa ayakta kalma şansın kalmaz’’ diye konuştu.
TRANSFER VE ALTYAPI
Mustafa Denizli kadrolarına katmayı düşündükleri bir gurbetçi futbolcuyu her an transfer edebileceklerini ifade etti. Tecrübeli teknik adam, bu konuda ‘’Beklediğimiz bir gurbetçi transferi var. Bugün, yarın gerçekleşebilir. Karşı tarafta tereddütler var. Onlar çözüldükten sonra gerçekleşecek’’ dedi.
Hiçbir teknik direktörün düşüncelerinin tamamını gerçekleştiremeyeceğini dile getiren Denizli, ‘’Bu hafta düşündüğümüz transfer gerçekleşirse, planlarımızı gerçekleştirmiş oluruz. Ayrıca genç transferlerimiz var. Bu 4 oyuncudan 2 tanesi ile devam edersek, bizim için çok iyi bir oran olur. Bir kişi bile devam ederse amacımıza ulaştık demektir’’ diye konuştu.
Takımdaki genç oyunculara gerekli fırsatı vereceğini belirten Denizli, ancak asıl kararı onların gösterecekleri performansla vereceğini söyledi.
BOBO’NUN DURUMU
Yeni sezon öncesi takımdan ayrılması gündemde olan ve Beşiktaş’tan gitmek istediği iddia edilen Bobo hakkında sorulan soruyu ise Denizli, şöyle yanıtladı:
“Bobo’nun gitmek istemesi diye bir şey söz konusu değildir. ‘Beşiktaş’ta oynamak istemiyorum’ diyebilecek bir futbolcunun zaten aramızda yeri yok. Bobo’ya teklifler geliyor. Kendisini isteyen kulüpler var. Ancak kendisinin gitmek istemesi söz konusu olamaz. Bu her futbolcu için böyle. Bizim de talip olduğumuz oyuncular oluyor. Onun da taliplileri var” (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net