Mayın patlamasında 4 işçi öldü

ŞIRNAK’ta dün sabah meydana gelen mayın patlamasında 4 işçi yaşamını yitirdi. Sabah saat 05.00 sıralarında, Besta bölgesinin Hevser mevkiinde baraj ve güvenlik yolu çalışması yapan işçileri taşıyan araç...


ŞIRNAK’ta dün sabah meydana gelen mayın patlamasında 4 işçi yaşamını yitirdi. Sabah saat 05.00 sıralarında, Besta bölgesinin Hevser mevkiinde baraj ve güvenlik yolu çalışması yapan işçileri taşıyan araç, yola döşeli mayına çarptı. Patlamada 4 işçi hayatını kaybederken, 9 işçi de yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, bölgede operasyon başlatıldı.
Patlamada yaşamını yitiren ve yaralanan işçiler arasında Diyarbakır, Lice’ye bağlı Güldiken köyü nüfusuna kayıtlıların bulunduğu ve baraj yapımı kapsamında yapılan köprü çalışmasında işçi olarak çalıştıkları öğrenildi. İşçilerin, inşaat şantiyesinde kaldıkları ve sabah işe gitmek üzere yola çıktıkları belirtildi. Patlamada ölenlerin kimlikleri öğrenildi. Yaşamını yitirenlerin isimleri şöyle; Murat Dinç, Ramazan Koç ve oğlu Velat Koç ile Ramazan Koç.
BELEDİYE BAŞKANI İŞÇİLERİ ZİYARET ETTİ
DTP’li Şırnak Belediye Başkanı Ramazan Uysal, mayın patlaması sonucu yaralanan işçileri Şırnak Devlet Hastanesi’nde ziyaret etti. Hastane çıkışında açıklama yapan Uysal, “Temennimiz, barış sürecinin devam etmesi ve üzücü olayların yaşanmamasıdır. Artık barışın bir an önce sağlanması gerekiyor” dedi.
(HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net