Sarayda şampiyonluk balosu

Beşiktaş, Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda elde ettiği şampiyonlukları, Dolmabahçe Sarayı’da gerçekleştirilen bir baloyla kutladı. Sarayın bahçesinde düzenlenen gece için futbolcular ve teknik heyet, denizden özel bir tekneyle geldiler.


Beşiktaş, Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda elde ettiği şampiyonlukları, Dolmabahçe Sarayı’da gerçekleştirilen bir baloyla kutladı. Sarayın bahçesinde düzenlenen gece için futbolcular ve teknik heyet, denizden özel bir tekneyle geldiler.
Burada yöneticiler tarafından karşılanan ekip, kaptanlar İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman ve Nobre’nin taşıdığı lig ve Türkiye Kupası ile birlikte, katılımcıların alkışları arasında yerlerini aldı. Futbolcular geceye eşleriyle birlikte katılırlarken, teknik direktör Denizli, kızı Lal ile geldi.
Geceye İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer’in yanısıra siyah-beyazlı camiadan çok sayıda kişi katıldı.
Meltem Cumbul ve Orhan Ertanhan’ın sunuculuğunu yaptığı gecede bir konuşma yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, uzun ve yorucu bir mücadele sonunda elde ettikleri çifte zaferin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ‘’Büyük başarımızın bu mutlu gecesinde, tüm rakiplerimizi de sevgiyle, saygıyla anıyorum. Zira onlar, aynı zorlu mücadeleyi büyük bir rekabetle yaşayıp, paylaştığımız ebedi dostlarımızdır. Türk futbolu dünya spor aleminde yükselen bir değer haline gelmiştir. Beşiktaş ise bu değerlerin en önde gelen adıdır’’ dedi. Bu arada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de geceye bir kutlama mesajı gönderdi.
COŞKULU GECE
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, geceyi canlı yayınlayan BJK TV’ye yaptığı açıklamada duygularını dile getirdi.
Bugünleri keyifle beklediklerini ifade eden Denizli, ‘’Camianın gurur ve mutluluk yaşadığı bir gün olarak bunu kutlamak üzere buradayız. Sayın başkan, yönetim kurulu, kadroda yer alan teknik adam ve futbolcular, camianın her gününde yanında olan büyük taraftar kitlesi, hep birlikte bu coşkuyu yaşayacağız’’ dedi.
Kaptanlardan İbrahim Toraman, duygularını, ‘’Gerçekten tadılması gereken bir duygu bu. Son derece mutluyuz. En önemlisi, camiamızla, taraftarlarımızla böyle bir mutluluğu paylaşmak. Bu mutluluğu baloyla süslüyoruz. İnşallah bunun devamını getiririz’’ derken, İbrahim Üzülmez de, ‘’Çok mutluyuz. Çok güzel bir ortam, çok güzel bir atmosfer var. Her zaman Beşiktaş camiasıyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu, gurur duyduğumu söylemiştim. Beşiktaş camiasına bu güzel şeyler, mutluluklar yakışıyor. İnşallah bunları daha çok yaşatırız’’ diye konuştu.
Bu arada Beşiktaşlı olmanın ayrıcalığını anlatan bir filmin barkovizyondan izletildiği gecede, Serdar Ortaç ve Hadise bir konser verdi. Ayrıca Birolcan da Beşiktaş için bestelediği marşı okudu. Gecede şampiyonluk pastası da kesildi ve havai fişek gösterileri yapıldı.
(SPOR
SERVİSİ)
www.evrensel.net