2010 programında değişiklik

2010 yılında Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacak olan Dünya Basketbol Şampiyonası’nın maç programında değişiklik yapıldı. Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada...


2010 yılında Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacak olan Dünya Basketbol Şampiyonası’nın maç programında değişiklik yapıldı.
Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın maç programında, FIBA ve Basketbol Federasyonu’nun ortak çalışması ile değişikliğe gidildiği bildirildi. Açıklamada, 28 Ağustos-12 Eylül 2010 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleştirilecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda grup maçlarının ardından İstanbul’da oynanacak 8’li final maçlarının formatında, özellikle basketbolseverlerin daha rahat bir ortamda maçları izlemesi ve seyir zevklerinin maksimum düzeye taşınması için değişikliğe gidildiği kaydedildi.
Açıklamada, şampiyonanın ilk formatında değişikliğe gidildiği ifade edilerek, şöyle denildi: ‘’İlk ilan edildiği formatta grup maçlarının ardından, gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar arasında final yolunda ilerleyecek takımların belirlenmesi için oynanan 8’li final maçlarının, günde 4 maç yapılarak 2 günde tamamlanması planlanmışken, FIBA ve Basketbol Federasyonu’nun ortak çalışması sonucunda yapılan değişiklikle birlikte 8’li final maçlarının 4 güne yayılmasına karar verildi.
Aynı değişiklik doğrultusunda şampiyonanın final maçının oynanacağı son günde de 3-4’üncülük ve 5-6’ncılık maçları yapılacak.’’ (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net