Ölmekten korktu, ailesine sığındı

SİİRT’te ailesi tarafından pencereden atıldığı iddia edilen, sonra da ambulansta bıçaklanan Narin E, neden kendi isteğiyle ailesine teslim edildiğini anlattı: “Beni yetiştirme yurdunda bir odaya kapattılar.


SİİRT’te ailesi tarafından pencereden atıldığı iddia edilen, sonra da ambulansta bıçaklanan Narin E, neden kendi isteğiyle ailesine teslim edildiğini anlattı: “Beni yetiştirme yurdunda bir odaya kapattılar. Pansuman yapmıyorlardı. Sağlığım çok daha kötüye gitti.”
Siirt’te erkek arkadaşını görmeye giden, ailesi tarafından 5. kattan aşağı atıldığı iddia edilen, 17 yaşındaki Narin E, hastaneye götürülmek için bindirildiği ambulansta amcası tarafından bıçaklanmıştı. Devlet korumasına alınıp Diyarbakır Kız Yetiştirme Yurdu’na yerleştirilen Narin E, savcılığa başvuran ve ‘can güvencesi’ veren ailesine, kendi isteğiyle teslim edildi.
YURTTA TEDAVİ EDİLMEDİ
Narin E’nin kolunda ve kalçasında kırıklar, ayaklarında yaralar bulunuyor. Ameliyat olduktan sonra yurtta bir odaya konulan Narin E, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ne doktor ne hemşire vardı. Kimse gelip benimle ilgilenmiyordu. Zaten vücudumda kırıklar ve yaralar olduğu için kalkamıyordum. Pansumanlarımı yapmıyorlardı. Sağlığım çok daha kötüye gitti. Ölmekten korktum ve aileme sığındım.”
‘İFADEM DOĞRU DEĞİL’
Olay gecesini hatırlamayan Narin E, psikolojik tedavinin sonrasında her şeyi hatırlayacağını belirtti. “Beni üvey kardeşim Suat’ın attığını hatırlarsam ondan kesinlikle şikayetçi olacağım” diyen Narin E, hatırladığı şeyleri anlattı: “Hatırladığım tek şey amcam Abdurrahim’in beni ambulanstan çıkarırlarken bıçakladığı. Orayı çok iyi hatırlıyorum. Birden bire kalabalığın arasından çıktı ve üzerime çullandı. Herkesin içinde karnıma bıçağını batırdı. O anda amcamın gözlerine baktım, yüzünü gördüm beni bıçaklarken. Asla unutamam o anı.”
GARANTİSİ YOK
Polis tarafından ifadesi gece 03.00’te yoğun bakımda alınan Narin, “İfademde söylediklerim benim anlattıklarım değil, polisin sorup da kendi cevapladığı şeyler. İfademde Merve diye bir arkadaşımı görmeye gittiğim yazılıyor. Ben onu söylemedim. O binada Merve diye bir arkadaşım da yok zaten. ‘Suat beni attı’ demişim, ondan bile emin değilim” diye konuştu.
Narin’in tedavisi, annesi ve kuzeniyle birlikte gideceği Hacettepe Üniversitesi’nde devam edecek.
Çocuk Koruma Kanunu’na göre çocuğun ailesine tesliminin yetmeyeceğini dile getiren Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği üyesi Abdullah Karatay, “Bu gibi durumlarda ailenin bir tehlike yaratmayacağını söylemiş olmalarının hiçbir garantisi yok. Takip ve denetim belirli bir süre mutlaka yapılmalı” dedi. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net