Fatih Tekke gündemde yok

Trabzonspor, 2. etap kampı için Hollanda’ya hareket ederken, kafile başkanı fubol şube sorumlusu İhsan Alioğlu, takımın eksikliklerinin mevcut futbolcularla giderilebileceğini, Fatih Tekke transferinin...


Trabzonspor, 2. etap kampı için Hollanda’ya hareket ederken, kafile başkanı fubol şube sorumlusu İhsan Alioğlu, takımın eksikliklerinin mevcut futbolcularla giderilebileceğini, Fatih Tekke transferinin ise Trabzonspor gündeminin dışında olduğunu söyledi.
Trabzonspor, Isparta Davraz’da yaptığı ilk etap kampının ardından dün 2. etap kampı için Hollanda’ya gitti.
26 Temmuz’a kadar sürecek Hollanda kampının kafile başkanlığını da yapan Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, havalimanında basın mensuplarına bir yaptığı açıklamada, “Davraz’da yaptığımız temel kamptan sonra şimdi de uygulama ortamına, maç ortamına gidiyoruz. 2 maç Hollanda ve 2 maç da Almanya’da oynayacağız. Trabzonspor’un bu yıla hangi kadro ve oyun anlayışı ile başlayacağının uygulamasını yapacağız. Umut ediyorum ki Davraz kampındaki verimlilik burada da elde edilir. Bunu da başarabileceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.
‘TRANSFER BİTMEZ’
Alioğlu, teknik direktör Hugo Bross’un sadece takımı değil, Türkiye’yi yeni tanımaya başladığını ifade ederek, Davraz kampının tanıma süreci olduğunu söyledi. Alioğlu, “Hocamız sadece takımı değil, Türkiye’yi de yeni tanımaya başladı. Bizi yeni tanımaya başladı. Bu kamp bir yerde bir birini tanıma süreci oldu. Hiç bir olumsuzluk olmadı. İntibalar iyi. Hollanda kampında karşılıklı iyi intibaları şekillendirme gayreti içinde olacağız.
Hocamız bizi sevdi biz de onu sevdik” dedi.
Alioğlu, transferle ilgili olarak ise, “Bu zeminde belki mevcut oyuncularla beraber eksikler kısmen giderilebilir. Ama iddialı futbol takımlarının transferleri hiç bitmez. Eğer bu 4 müsabakadan sonra oyun sistemine göre aksayan konular olursa Trabzonspor olarak elimizdeki imkanları kullanarak o eksiklikleri gidermeye çalışacağız” dedi.
Alioğlu, Fatih Tekke transferini ise Trabzonspor gündeminin dışında tuttuklarını ifade ederek, “Bu konuda kulübün resmi açıklamaları var.
O konuda belli bir duruşu var. Biz şu anda sezon başına konsantre olmak istediğimiz için bu konuyu gündemimizin dışında tutuyoruz” diye konuştu.
Trabzonspor’un Hollanda kampı kadrosu şu futbolculardan oluşuyor: Egemen, Yattara, Song, Sylva, Tolga, Onur, Alanzinho, Barış, Cale, Ceyhun, Colman, Engin, Eren, Ferhat, Giray, Gökhan, Göksu, Mustafa, Selçuk, Serkan, Tayfun, Tjikuzu, Umut ve Zafer. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net