Başarısızlığın sebebi sistem

TÜRK Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ÖSS sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, verimli ve kaliteli eğitim için alınan tedbirlerin yetersizliğine dikkat çekti...


TÜRK Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ÖSS sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, verimli ve kaliteli eğitim için alınan tedbirlerin yetersizliğine dikkat çekti. Koncuk, “Bu durum, SBS ve ÖSS’de bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi. Başarısızlığı sadece öğrencilere yüklemenin doğru bir yaklaşım olmadığını ifade eden Koncuk, başarısızlığın eğitim sisteminden ve bu sistemi oluşturanlardan kaynaklandığını belirtti.
Koncuk dün yaptığı yazılı açıklamada, ÖSS sonuçlarının birçok öğrenci ve velide hayal kırıklığına yol açtığına dikkat çekti. Koncuk, barajı geçemeyenlerin ve alınan 30 sıfır puanın vahim olduğunu belirtti.
ÖĞRENCİLER SİSTEM KURBANI OLDU
“Öğrenciler bu yıl da sistemin kurbanı oldu” diyen, verimli ve kaliteli eğitim için alınan tedbirlerin yetersizliğine dikkat çeken Koncuk, “Bu durum, SBS ve ÖSS’de bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi. Önümüzdeki yıl ÖSS’nin iki aşamalı olacağını, bunun da öğrencileri tedirgin ettiğini vurgulayan Koncuk, 1100 lise son sınıf öğrencisine uyguladıkları ankette “Üniversite sınavının gelecek yıl iki aşamada yapılacak olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna, öğrencilerin yüzde 42.8’inin “Olumsuz etkileyecektir” cevabı verdiğini bildirdi. (ANKARA)
www.evrensel.net