Adli Tıp’ta skandal bitmiyor!

Son dönem pek çok skandalla sarsılan Adli Tıp Kurumu’nda sular durulmuyor. 14 yaşındaki B.Ç.’ye ‘Ruh sağlığı bozulmamıştır’ şeklinde rapor vererek...


Son dönem pek çok skandalla sarsılan Adli Tıp Kurumu’nda sular durulmuyor. 14 yaşındaki B.Ç.’ye ‘Ruh sağlığı bozulmamıştır’ şeklinde rapor vererek, Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez’in tahliyesine yol açan, ardından da vahşice öldürülen Münevver Karabulut’un otopsisinde başka ceset üzerindeki sperm örneğinin genç kıza bulaştığını itiraf eden Adli Tıp Kurumu, bu kez yeni bir skandala imza attı.
15 PARÇA İNCELENDİ
Skandal olay, 2.5 yıl önce işlenen İsmailağa cinayetinin ardından meydana geldi. Cinayetin ardından yaşanan linç olayına karışanları tespit etmek için camide bulunan 15 adet kanlı materyal Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Savcılık, İmamı Öldüren Mustafa Erdal ile İmam Bayram Ali Öztürk’ün cesetleri üzerinden alınan kan örneklerine de DNA testi yapılması ve test sonuçlarının gözaltına alınan cemaat üyelerinin kan örnekleriyle karşılaştırılmasını istedi.
KAN KADINA AİT ÇIKTI
Kurumu, linç edilen Mustafa Erdal’a ait kanın Kriminal Laboratuvar incelemesini tamamlayarak, inceleme sonucunu polise gönderdi. Ancak polis, inceleme raporunda bir garipliğin bulunduğu sonucuna vardı. Adli Tıp Kurumu raporunda, incelenen kanın bir kadına ait olduğu ifadesi polisleri de şaşkına çevirdi. Polis, kanı alınan şüpheliler arasında bir kadının bulunmadığını belirterek, kanın tekrar incelenmesi talebinde bulundu.
İTİRAF EDİLDİ
Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi, polisin gönderdiği kanı tekrar incelemeye aldı. İkinci tetkikte de, kanın bir kadına ait olduğunu kesinleşti. Yapılan araştırma sonucu Mustafa Erdal’ın kanı ile bir başka kişiye ait kanın karıştırıldığı tespit edildi. Bunun üzerine kurum, kan numunelerini tekrar inceledikten sonra polise yazdığı yazıda kanların karıştırıldığını itiraf etti. Mustafa Erdal’a ait kan örnekleri gerekli incelemelerin ardından polise gönderildi. (İSTANBUL)
www.evrensel.net