Sen misin Başbakan’a ‘metalci selamı’ veren!

Sen misin Başbakan’a ‘metalci selamı’ veren!

18 Temmuz’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında Unirock Festivali’ndeyken ‘metalci selamı’ yapan 5 gencin, ‘devlet büyüğüne saygısızlık’ suçu işledikleri gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.


18 Temmuz’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konvoyunun geçişi sırasında Unirock Festivali’ndeyken ‘metalci selamı’ yapan 5 gencin, ‘devlet büyüğüne saygısızlık’ suçu işledikleri gerekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı. Rıfat Emrah Altınyağ, Yusuf Şengül, Murat Uğurlu, İlhan Sözel ve İdil Tekin’in, 21 saat karakolda tutulduğu öğrenildi. Erdoğan, geçen cumartesi Maçka’da karşılaştığı görüntüden rahatsız olduğunu açıklamış ve ertesi gün Ankara İl Kongresi’nde “Gençliğimizin bir bölümü arasında ahlaki erozyonun olduğu bu yapılanma bizi dertlendiriyor” demişti. Başbakan’ın bu eleştiriyi yöneltmesinden bir gün önce, geçtiği yol üzerinde 5 gencin gözaltına alındığı ortaya çıktı.
Erdoğan’ın korumalarının talimatıyla gözaltına alınan 5 genç, Harbiye Karakolu’nda 21 saat tutulduktan sonra Şişli Cumhuriyet Savcılığı’nca serbest bırakıldı. (ANKARA)
www.evrensel.net

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.