Baz istasyonuna çürük domates yağmuru

GEBZE Osman Yılmaz Mahallesi’nde bulunan baz istasyonuna, mahallelilerin tepkisi sürüyor.


GEBZE Osman Yılmaz Mahallesi’nde bulunan baz istasyonuna, mahallelilerin tepkisi sürüyor.
Mahalle sakinleri, önceki gün 15 kişilik bir heyetle Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kület ile görüştüler. Temsilciler, halkın sağlığını olumsuz etkileyecek olan baz istasyonunun kaldırılmasını istediler.
Gerek belediye başkan yardımcısı gerekse belediye başkanının, kurulan baz istasyonunun ruhsatsız olduğunu söyleyerek belediye meclisi olarak yıkım kararı çıkaracakları yönünde sözler verdikleri bildirildi.
Akşam saatlerinde baz istasyonu önünde toplanan yaklaşık 150 kişiye görüşmelerle ilgili bilgiler verildi. Halk, verilen sözlerin takipçisi olacaklarını söyledi.
Daha sonra, alkış ve ıslıklar eşliğinde ‘Kanser olmak istemiyoruz’, ‘Baza hayır’ sloganları ile baz istasyonuna çürük domates ve yumurta atıldı.
DERİNCE’DE İZİN VERMEDİLER
Baz istasyonlarına bir tepki de Derince Çınarlı Mahallesi’nden geldi. Erzurum mahallesi olarak bilinen bölgede ev yapılacak gerekçesiyle açılan çukura baz istasyonu yapmak istenmesine karşı mahalleliler tepki gösterdi. Şirket yetkilileri inşaat alanından ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra Çevik Kuvvet ekipleriyle gelen yetkililerle mahalleli arasında çıkan arbedede iki mahalleli gözaltına alındı. (KOCAELİ)
www.evrensel.net