‘BİRLİK VE BERABERLİĞİNİZDEN ASLA ÖDÜN VERMEYİN’

Kendisi de emekli maden işçisi olan ve geçmişte Türkiye Maden-İş Sendikası’nda üst düzey görevlerde bulunan Alpagut Belediye Başkanı Mustafa Çifçi...


Kendisi de emekli maden işçisi olan ve geçmişte Türkiye Maden-İş Sendikası’nda üst düzey görevlerde bulunan Alpagut Belediye Başkanı Mustafa Çifçi, zam talepleri kabul edilmeyen işçilerle bir araya geldi. Çifçi, işçilere birlik ve beraberlikten ödün vermemeleri çağrısında bulundu.
Madenciler kahvehanesinde düzenlenen toplantıda konuşan Çifçi, “Kendi aranızda bölünmeyin. Geçmişte bir sendika deneyimi yaşadınız fakat birlik ve beraberliği sağlayamadığınız için bunu başaramadınız. Artık o süreç geride kaldı. Bundan sonra bölünmeyin. Bize patron tarafından bir teklif getirilirse gider üzerimize düşeni yaparız. Patron gelip ‘bizim aramızı bulun’ derse biz de sizin isteklerinizi dile getiririz. Hak sahibi olacağız diyorsanız birlik ve beraberliğinizi bozmayın. Buradaki sorun sadece işçilerin birlik ve beraberlik olmasıyla da aşılamaz. Bütün Alpagut, Tutuş, Çitli ve Dodurga halkı da işçilerin yanında olmalı ve desteğini sürekli göstermelidir” diye konuştu.
www.evrensel.net