Skandal nerede Borat orada

‘Bora’ın Oyuncusu Sacha Baron Cohen son filmi Bruno’yla şimdi de El Aksa Şehitleri Tugayı’nı kızdırdı. Eşcinsel bir gazeteci kimliğinde çektiği Bruno filmiyle olay yaratan Cohen...


‘Bora’ın Oyuncusu Sacha Baron Cohen son filmi Bruno’yla şimdi de El Aksa Şehitleri Tugayı’nı kızdırdı. Eşcinsel bir gazeteci kimliğinde çektiği Bruno filmiyle olay yaratan Cohen, filmde El Aksa Şehitleri Tugayı’nın lideriyle, “Beni kaçırın ünlü olayım” diye pazarlık yapıyor.
El Aksa Şehitleri Tugayı görüntülerin sinema salonlarında yayınlanmasının ardından Cohen için “kafasının kesilmesi” çağrısı yaptı. “Örgütümüzü küçük düşüren bu adamı cezalandıracağız” dedi. Cohen, gelişmenin ardından korumalarının sayısını artırdı, hayatından endişe duyduğunu açıkladı.
Kimseye bir şey çaktırmadan ünlü ve önemli isimlerle Bruno karakteri olarak röportaj yapan Baron, El Aksa Şehitleri Tugayı’nın Liderlerinden Abu Aita ile Kudüs’te bir araya geldi. Bruno Aita’ya “Endüstrideki en iyi isimlerin sizin olduğunuzu duydum. Beni kaçırmanızı istiyorum. Böylece ünlü olurum. El kaide 2001’in modasıydı” diyor. Bruno ayrıca, Aita’ya “Şekerim neden bıyığını kesmiyorsun. Kralınız bin Ladin de evsiz bir Noel Baba’ya benziyor” diyor. El Aksa Şehitleri Tugayı, yayınladığı bir bildiride, kendilerinin kandırıldığını, filmde isimlerin kullanılmasına izin verilmeyeceğini, bunun örgütün gözden düşürülmesi için bir komplo olduğunu söyledi.
Aita ise, filmde bahsi geçtiği gibi El Aksa şehitleri Tugayı’na ne üye ne de lider olduğunu, Baron’un kendisini dünyaya terörist olarak gösterdiğini ve bunu da haklarına karşı olduğu için dava edeceğini söyledi. Cohen, Ortodoks Yahudilerin eylemine de şortla katılarak İsrailli Yahudilerin büyük tepkisini çekmişti. (KÜLTÜR SERVİSİ)
www.evrensel.net