İçelim unutalım!

ABD’de siyahi bir profesörün tutuklanması üzerine çıkan ırkçılık tartışması önceki gün ABD Başkanı Barack Obama'nın Beyaz Saray'da verdiği bira davetiyle 'tatlıya' bağlandı.


ABD’de siyahi bir profesörün tutuklanması üzerine çıkan ırkçılık tartışması önceki gün ABD Başkanı Barack Obama'nın Beyaz Saray'da verdiği bira davetiyle 'tatlıya' bağlandı. Harvard Üniversitesi Profesörü Henry Louis Gates, kendisini evinde tutuklayan beyaz Polis Memuru Binbaşı Jim Crowley ile Beyaz Saray'da Obama'nın ev sahipliğinde bir araya geldi. Obama, bira toplantısıyla ilgili açıklamasında, bu toplantının dostça ve düşünceli bir sohbet ortamı yarattığını söyledi. Obama, herkesin bu olaydan olumlu bir ders çıkaracağından ümitli olduğunu ifade etti.
Obama'nın, profesörün kendi evinde tutuklanması üzerine polisi 'aptalca Davranmakla' eleştirmesi tepki görmüştü. Gelen tepkiler üzerine Obama yaptığı açıklamada, tutuklama haberinden sonra çıkan ırkçılık tartışmasının alevlenmesine kendi sözlerinin de katkısı olduğunu kabul etmiş ve tarafları bira içmeye davet etmişti. (DIŞ HABERLER)
www.evrensel.net