‘İlk maçın faturasını ödedik’

Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında RSC Anderlecht’i 3-1 yenen Sivasspor’da, teknik direktör Bülent Uygun, “İlk maçta belki de tarihte bir daha yapmayacağımız kadar basit hatalar...


Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş maçında RSC Anderlecht’i 3-1 yenen Sivasspor’da, teknik direktör Bülent Uygun, “İlk maçta belki de tarihte bir daha yapmayacağımız kadar basit hatalar yaparak aldığımız mağlubiyetin faturasını ödedik” dedi. Bülent Uygun, maçın ardından yaptığı açıklamada, RSC Anderlecht gibi dünyanın önde gelen takımlarından çok güçlü bir ekibi seyircilerinin desteğiyle yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Gerek transfer anlamında, gerek giden oyuncular anlamında, gerekse sakatlıklar anlamında çok zor günler geçirdiklerini ifade eden Uygun, “ İlk maçta belki de tarihte bir daha yapmayacağımız kadar basit hatalar yaparak aldığımız mağlubiyetin faturasını ödedik. Maç 2-0 olduktan sonra frikikten bir pozisyonumuz var, eğer belki 3-0 yapsak Türkiye’de şimdiye kadar imkansız gibi gözüken birçok şeyi başaran Sivasspor, buradaki atacağı golle belki de bir imkansızı daha başaracaktı. Ama olmadı” diye konuştu.
Futbolcularıyla gurur duyduğunu belirten Uygun, “Onların yapmak istedikleri ve sahada uygulamaya çalıştıkları herşeyin güzelliğinden dolayı da onur duyuyorum” dedi. Uygun, bundan sonraki en büyük hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi’ne kalarak Türkiye’yi en iyi biçimde temsil etmek olduğunu sözlerine ekledi. (SPOR SERVİSİ)
www.evrensel.net