zama zingo

 • * Haber bülteni izlemek için sinirleri sağlam insan olmak lazım. Başbakan’a selam verenin bile yaka paça yakalanıp mahkemeye gönderildiği haberleri her gün geliyor. Bunu sakin sakin haber veriyorlar.


  * Haber bülteni izlemek için sinirleri sağlam insan olmak lazım. Başbakan’a selam verenin bile yaka paça yakalanıp mahkemeye gönderildiği haberleri her gün geliyor. Bunu sakin sakin haber veriyorlar. Sakinlik karşısında sinirlenir oldum. Sinirlenmenin yeni bir boyutu.
  * Hani televizyon karşısında haber izlerken küfreden adam var ya, biri de benim, haber bülteni onun ruh halinden bu kadar uzak olmamalı. Tamam, spiker çıkıp küfredecek değil ama, “Bugün son derece ilginç bir olay oldu” da değil yani bu. Uyduruk uyduruk şeylerde çıkıp dan dun ekranı büyütüp küçültmeyi, gürültü çıkartmayı, dikkat çekmeyi biliyorlar. Buna da sakin olmasınlar. Olmayabilirler.
  * Çok Güzel Hareketler Bunlar programını ne çok eleştirdik durduk, ama hâlâ yayınlanan tekrarları bayağı da çok izlenmeye devam ediyor. Yoklukta ben de bakmıyor değilim. Uzun süre tahammül etmesi çok yorucu olsa da, bir de kötü espriler art arda gelince ağırlık yapıyor malum. “Çok güzel hareket demeyen var mı ulan” şeklindeki seyirciyi azar kısımlarını geçiyorum. Oluyor.
  * Youtube yok, biz hâlâ neyin peşindeyiz. “Ben giriyorum, siz de girin” hâlâ kulaklarımda. Galiba, “Ananı da al git” de silinecek, “Kriz bizi teğet geçecek” de kalmayacak aklımda. Ama bunu unutmayacağım.
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net