Seyrantepe ihalesi iptal edildi

TOKİ’den Galatasaraylıların canını sıkacak bir haber geldi. Yılan hikayesine dönen stadın inşaatında TOKİ, ihalenin iptalini açıkladı.


TOKİ’den Galatasaraylıların canını sıkacak bir haber geldi. Yılan hikayesine dönen stadın inşaatında TOKİ, ihalenin iptalini açıkladı. Seyrantepe Spor Kompleksi ihalesinde Siyah Kalem’in 64.7 milyon TL’lik teklifini “aşırı düşük” bulan komisyon, ihaleyi yine iptal etti.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 27 Temmuz 2009 tarihinde gerçekleştirilen ihaleye tek teklif geldiği anımsatıldı. İhale komisyonunun yaptığı değerlendirmeler neticesinde, Siyah Kalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait teklifin, “aşırı düşük” olması sebebiyle ihalenin iptaline karar verildiği bildirildi.
İhalenin 21 Ağustos tarihinde tekrar edileceği belirtildi.
İHALE SÜRECİ
Seyrantepe Spor Kompleksi 27 Ağustos 2007 tarihinde de ihaleye çıkılmıştı. Eren Talu ile Alke İnşaat ortak girişimi, 777 milyon 777 bin 777 lira gelir payı üzerinden idareye 234 milyon 567 bin 890 lira gelir payı önermişti. Yapılan pazarlıklar sonucunda satış gelirinde artış olması halinde gelir artışından idareye ek olarak yüzde 7 pay verilmesi de kabul edilmişti. Eren Talu Mimarlık ve Alke Ortak Girişim Grubu taahhüdünde yapımına başlanan iş, yüklenici firmaların sözleşme gereklerini yerine getirmemeleri nedeniyle feshedilmişti. Proje kapsamında, 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 3 bin araçlık kapalı olmak üzere toplam 4 bin 500 araçlık otopark yapılacak. (ANKARA)
www.evrensel.net