zama zingo

 • “Şöhretin Bedeli”, biri Salih Kırmızı’lı, biri Bülent Ersoy’lu birkaç Yeşilçam filminin adı. Ama benim anlatacağım program, Flash TV’deki bir eğlence programı.


  * “Şöhretin Bedeli”, biri Salih Kırmızı’lı, biri Bülent Ersoy’lu birkaç Yeşilçam filminin adı. Ama benim anlatacağım program, Flash TV’deki bir eğlence programı. Programın sunucusunun adını söyleyeyim, “şöhret” derken kastedilen kapsamı gözünüzde canlandırın: “Popstar Mehtap”.
  * Önceki akşamki bölümde, stüdyodaki kadın, telefondaki kadın tarafından kocasını çalmakla suçlanıyordu. İsimleri söylesem de bilemezsiniz, emin olun. Telefondaki, “Ne işin vardı adamla” diye soruyor, stüdyodaki de, “Ben adamı çocuklarının yanına gönderdim, bu kadar da delikanlı kadınım” diyordu. Derken de, eliyle göğsüne vuruyordu ki, mikrofon dan dan diye gong etkisiyle ötsün. Vurdu vurdu, sonra telefon kapandı. Haydi hareketli bir şarkı dediler, roman oynayarak sahneye atladı bu insan. Önce o şarkı söyledi, arkasından sunucu. Böyle acayip bir ortam.
  * İnternet sitesine bakılırsa “İçine girdiğiniz parıltılı hayatın ışıkları söndüyse vazgeçilmez sandığınız dostlarınız size sırt çevirdiyse” gibi problemlere ışık tutan bir program bu. Ama benim edindiğim izledim, aslında ünlü olmak için çok uğraşıp bir türlü olamayanların programına benziyor. Hepsini derli toplu bir arada bulabilmek güzel. Ben meraklısıyım böylelerinin. Ama “Şöhretin bedeli” gibi afili problemlerle gelmesinler. “Televizyona da çıktık, hâlâ neden şöhret olamadık” daha doğru bir soru sanki...
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net