MHP’nin derdi kardeşlikmiş!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün partisinin Meclis grubunda yaptığı konuşmaya tepki göstererek, “Başbakan karpuz siyaseti yapıyor dışı yeşil, içi kırmızı” dedi.


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün partisinin Meclis grubunda yaptığı konuşmaya tepki göstererek, “Başbakan karpuz siyaseti yapıyor dışı yeşil, içi kırmızı” dedi. Başbakan’ı ‘anaların gözyaşı ve kan üzerinden’ siyaset yapmakla suçlayan Vural’ın, ‘PKK’li annesiyle asker annesinin bir tutulamayacağını ima etmesi ve ‘kendilerinin derdinin bu milletin kardeşliğini sevmek’ olduğunu söylemesi ise dikkat çekti. Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Erdoğan’ın grup toplantısındaki Kürt açılımı ve MHP’ye yönelik sözlerini değerlendiren Vural, Erdoğan’ın ‘kardeşlik projesi’ adı altında ‘düşmanlık projesi’ne kılıf oluşturmak için ‘anaların gözyaşı olmasın’ dediğini savunarak, “AKP grubu ağlama duvarına döndü. Hamaset ve gözyaşlarıyla, projelerine ambalaj oluşturuyor” dedi. Açıklamasında bolca ‘şehitlik’ vurgusu yapan Vural, Erdoğan’ın her iki tarafın analarının göz yaşlarının dinmesi gerektiğine ilişkin konuşmasına atıf yaparak, “Teröristle şehitlere aynı mertebede tutmak nasıl bir anlayış Sayın Başbakan. Grup konuşmasında ‘iki taraf’ diyor. Terör örgütüne taraf diyor. Bir başbakan terörle mücadele edenlerin yanında değilse kimin yanındadır?” diye konuştu. Vural’ın Erdoğan’ın kendilerine yönelik eleştirilerine ilişkin, “Bin yıllık kardeşliği bozdurmamaya kararlıyız. Ne günahımız var, bu milletin kardeşliğini sevmek suç mu” ifadeleri ise dikkat çekti.
VURAL: ERDOĞAN’INKİ MÜNAFIK SİYASETİ
Vural, Başbakan’ın ‘bedel ödemeye hazır oldukları’na ilişkin sözlerine de “Sen zaten bedel ödeyeceksin de biz bu millete bedel ödetmeyeceğiz” dedi. Başbakan’ın yaptığı konuşmalarda geçmişi karaladığını ve kendi dönemini aklamaya çalıştığını söyleyen Vural, Erdoğan’ın geçmişle hesaplaşma anlayışında hep ‘Cumhuriyetle hesaplaşma ‘ olduğunu savundu. Erdoğan’ın önceki gün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı “Yeşilçam retoriği” olarak nitelendiren Vural, Erdoğan’ın hem ‘bin yıllık kardeşlik’ten bahsettiğini hem de yürüttükleri projenin ‘kardeşlik projesi’ olduğunu söylediğini belirterek, “Kardeşlik varsa bugün ne yapmak istiyorsunuz? Bu Karpuz siyasetidir. Dışı yeşil, içi kırmızı. Tam bir münafık siyaset” şeklinde konuştu.. Sayın Başbakan ya göründüğün gibi ol ya olduğun gibi görün” diye konuştu.Başbakan Erdoğan’ın yaptığı konuşmada, harçları protesto eden öğrencilere ‘adap dersi verdiğini’ hatırlatan Vural, “Başbakan’a tavsiyem yaptığı konuşmalarda, başbakanlık sıfatını başbakanlıkta bıraksın. Herkese hakaret ediyor. Sen kimsin” dedi. Vural, İçişleri Bakanı’nın CHP ve MHP dışında yürüttüğü Kürt açılımıyla ilgili görüşmeleri de eleştirdi. (ANKARA)
www.evrensel.net